Ranking-oczyszczaczy.pl
Ranking-oczyszczaczy.pl

Ocena: 4.8/10 (9 głosów)

Stan powietrza w Polsce wciąż jest fatalny, zwłaszcza w okresie zimowym. Pyły zawieszone PM2, 5, PM10 oraz wielopierścieniowe węglowodory aromatyczne (w skrócie WWA) i lotne związki organiczne to zagrożenia, na które powinniśmy zwrócić szczególną uwagę. Szacuje się, że około pięćdziesiąt procent stężenia zanieczyszczeń z zewnątrz dostaje się do zamieszkiwanych przez nas pomieszczeń. Sprawdzonym rozwiązaniem może okazać się zastosowanie oczyszczaczy powietrza. Ustawienie ich między stolarką okienną, a strefami przebywania powinno znacząco wpłynąć na stan powietrza i usunąć większość zanieczyszczeń.

Filtry, w które wyposażone są urządzenia poradzą sobie nie tylko z groźnymi zanieczyszczeniami, ale także z kurzem, przykrymi zapachami i alergenami, co bez wątpienia zmniejszy dolegliwości alergiczne, poprawi wydolność organizmu i polepszy jakość snu. System filtracyjny można uznać za jeden z najważniejszych elementów oczyszczacza powietrza - to od niego i zastosowanych rozwiązań zależy co i w jakim stopniu zostanie usunięte z pomieszczenia. Najczęściej stosowanymi filtrami są: HEPA, wstępny oraz węglowy. Filtr HEPA zbudowany jest z mikrowłókien szklanych i przepuszcza mniej niż 0, 01% pyłów PM2. 5. Spotykany w standardach EPA E10, EPA E11, EPA12, HEPA H13 - skuteczność filtra wzrasta wraz z jego klasą.

Filtr wstępny jest filtrem mechanicznym, zbudowanym z siatki lub zespołu siatek. Wyłapuje większe zanieczyszczenia jak sierść, czy kurz. Filtr węglowy natomiast jest w stanie wyłapać trujące gazy i przykre zapachy. Poradzi sobie na przykład z rakotwórczymi benzopiranami, wiążąc je w swojej strukturze. Jak widać, warto zwrócić uwagę na filtry, w które wyposażony jest oczyszczacz powietrza, aby urządzenie spełniało swoje zadanie i chroniło nas przed występującymi w najbliższym środowisku zagrożeniami. Informacje o nich znajdziesz w rankingu oczyszczaczy powietrza.

Data dodania: 31.01.2018

Reklamuj stronę ranking-oczyszczaczy.pl:

Ranking-oczyszczaczy.pl
Komentarze o firmie:
Nick:
Komentarz:
CAPTCHA Image
 • Krakus » napisał/a:
  Poniedziałek, 19 lutego 2018r. - (raport)

  U mnie w Krakowie pomogły dopiero dwa oczyszczacze w mieszkaniu, bo jeden nie dawał rady oczyszczać wszystkich wnętrz. Pierwszy to Winnix P600 a drugi to Klarta Forste Black. Polecam oba!

Zobacz podobne firmy w tej kategorii:
 • Data dodania: 05.09.2014
  Opiekunkaradzi.pl opieka Niemcy

  Opiekunkaradzi.pl opieka Niemcy »

  Specyfika chorób wieku starczego czy warunki konieczne do spełnienia przez kandydatki chcące rozpocząć pracę w charakterze opiekunki osób starszych, to tylko niektóre kwestie poruszane przez opiekunki podczas dyskusji na forach internetowych. Doświadczone w zawodzie kobiety chętnie opisują swoją pracę, typowy dzień u n...

 • Data dodania: 16.03.2015
  Przepis-y.pl - kulinarne inspiracje

  Przepis-y.pl - kulinarne inspiracje »

  Internetowa baza przepisów. Serwis pełen kulinarnych inspiracji. Tu znajdziesz m. in. pomysł na obiad lub przekąski, receptury na drinki, przepisy na Wielkanoc lub Wigilię i mnóstwo innych, unikalnych receptur. Witryna stworzona dla pasjonatów gotowania, na której właśnie oni publikują swoje unikalne przepisy. Współtwó...

 • Data dodania: 22.10.2015
  ITC Grupa - agencja pracy, leasing

  ITC Grupa - agencja pracy, leasing »

  Jeśli jesteś pracodawcą i chcesz obniżyć koszty pracy o 30%, chcesz sprawnie przejść proces rekrutacji pracowników, cenisz sobie elastyczność zatrudnienia pracowników - wybierz ITC Grupę w Łodzi lub Wrocławiu. Zajmujemy się doradztwem personalnym, pośrednictwem pracy, leasingiem pracowniczym na najwyższym poziomie potw...

 • Data dodania: 28.03.2017
  Mistrzu.com serwis informacyjny

  Mistrzu.com serwis informacyjny »

  Stworzony przez naszą grupę serwis informacyjny Mistrzu.com oferuje najnowsze informacje z kraju, i z zagranicy. Szukałeś odpowiedniego źródła informacji? Miejsca, w którym wszystko opisane byłoby krótko i na temat, poruszając przy tym wydarzenia z wielu dziedzin? Jeśli tak, to dobrze trafiłeś. Tworzymy witrynę, na któ...

 • Dodaj Firmę - katalog stron firmowych

  Witamy w Katalogu Firm dodaj-firme.com.pl. Serdecznie zapraszamy do dodawania Swoich stron firmowych do Naszej branżowej bazy stron - Polskie firmy w Internecie.
 • Statystyki katalogu:

  Obecnie w naszej bazie Firm znajduje się 21077 stron, posegregowanych w 24 kategoriach oraz 459 podkategoriach tematycznych. Gości na stronie: 49. Na rozpatrzenie oczekuje 0 stron.
 • TOP4 stron:

  - Dodaj-strone.com.pl katalog stron
  - Twoj-katalog.com.pl stron
  - Loook.pl - indeks stron
  - Rozglaszam.pl