Miopatia mitochondrialna to schorzenie uwarunkowane genetycznie. W moim przypadku uszkodzenie genu POLG występuje w trzech lokalizacjach. Występujące uszkodzenia na niciach maja udokumentowane, występujące jednostki chorobowe. W moim przypadku uszkodzeń sklasyfikowano moje objawy do symbolu G71. 3 (miopatia niesklasyfikowana gzie indziej) odpowiadającego za miopatia mitochondrialna oraz polineuropatie.

Miopatia charakteryzuje się mała odpornością na wysiłek przez złe działania mitochondriów które to wytwarzają energię po przez odżywianie białkami i tłuszczami, w przypadku uszkodzenia - komórki źle funkcjonują przez co organy i narządy o wysokim zapotrzebowaniu energii nie maja jej odpowiednio dużo i umierają z niedożywienia. W takim przypadku następuje zanik mięśni. Przez uszkodzenie genu POLG występuje u mnie również polineuropatia, przez nią mam zaburzenia w czucia w stopach jak i w obrębie „skarpet”. Występują tez uczucia zimnych nóg jak i pieczenia stop, wszystkie te objawy są bardzo uciążliwe i trudne do leczenia czy złagodzenia. Dzięki małej ilości energii dostarczanej do oczu tez występuje problem podwójnego widzenia jak i opadanie powiek co ogranicza pole widzenia.

Jak ma mężczyznę mającego 42 lata moja waga to 64kg co świadczy o niedowadze, a ciężko nabrać wagę gdyż żadne metody odżywiania nie pomagają. Więc jeśli nadal nie wiesz na kogo przekazać jeden procent podatku to już masz wskazany odpowiedni kierunek. Możesz wskazać mnie jako beneficjenta i Twoja darowizna trafi właśnie na moje subkonto w fundacji Avalon. Pamiętaj jeśli wypełniasz PIT ręcznie wpisuj moje dane wyraźnie i poprawnie. Wypełniając dwie rubryki w druku rozliczenia rocznego KRS: 0000270809 oraz cel szczegółowy KONIEW 4907. Przekazać może też emeryt czy rencista wypełniając formularz PIT-OP i wysłać go do swojego urzędu skarbowego. Możesz też pomóc innymi formami które znajdziesz opisane na mojej stronie. Każda kwota się liczy, rozliczenie zbiórki 1% podatku następuje jesienią.
Facebook Facebook
YouTube YouTube