Naucz się jeździć na nartach. Wybierz Beskid Sport Arenę

Opublikowano: 10 miesięcy 2 dni temu Autor: Robert Górecki

Nawet podczas weekendowego wyjazdu w góry, można opanować jazdę na nartach. Wystarczy tylko wybrać odpowiedni kurs, wypożyczyć narty i zdecydować się na jeden spośród kilku ośrodków sportów zimowych. Wielu narciarzy poleca Beskid Sport Arenę.

Naucz się jeździć na nartach. Wybierz Beskid Sport Arenę

[Artykuł sponsorowany]

Co ich urzekło w tym ośrodku?


Dla kogo organizowane są kursy narciarskie?


Najlepszym momentem na naukę jazdy na nartach jest oczywiście wiek przedszkolny i szkolny. Maluchy chętnie mierzą się z wszelkimi wyzwaniami i lepiej radzą sobie z poczuciem strachu. Jednakże również dorośli mogą swoich sił próbować na stokach, pod warunkiem, że czynią to pod czujnym okiem instruktora. Można, więc rzec, że nauka jazdy na nartach nie zna ograniczeń wiekowych? Właściwie tak!

Ośrodek narciarski BSA w Szczyrku na narciarskie przedszkole zaprasza już nawet 3-latków, a instruktorzy przekonują, że również seniorzy zapisują się na kursy. Wszystko zależy, więc od chęci, sprawności fizycznej i - co ważne - przełamania bariery strachu, która niestety z wiekiem jest coraz większa. I choć narty założyć może każdy, to problemem okazuje się korzystanie z wyciągu, dlatego przy najmłodszych kursantach (od 3 do 5 lat) konieczna jest obecność rodziców, którzy pomogą maluszkowi bezpiecznie pokonać drogę na stok.


Kurs grupowy czy indywidualny - jaki wybrać?


Beskid Sport Arena to jeden z tych ośrodków, które posiadają bardzo zróżnicowane oferty dla przyszłych narciarzy. Najpopularniejsze są standardowe kursy grupowe, przygotowane zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i osób dorosłych. Istnieje też jednak opcja umówienia się na lekcje indywidualne. Co jest lepsze?

Pod względem cenowym zdecydowanie kursy grupowe. Tutaj szkoła narciarska w Szczyrku zapewnia kilka opcji: kursy dwu-, trzy-, cztero-, pięcio- i sześciodniowe, gdzie jeden instruktor prowadzi zajęcia dla grup od 3 do 8 osób. Zajęcia opracowane są na cztery godziny, dzięki czemu łatwo jest w pełni opanować podstawy jazdy na nartach. Dla osób, które spędzają mniej czasu w Szczyrku i chciałyby skorzystać z przyspieszonych zajęć, ciekawą alternatywą są też kursy jednodniowe lub weekendowe. W takim wymiarze czasowym oferowany jest zarówno tańszy kurs grupowy, jak i droższy indywidualny. Warto mieć na uwadze, że lekcje indywidualne są efektywniejsze, ponieważ uwaga konstruktora w pełni skoncentrowana jest tylko na jednej osobie. To dobry pomysł, by np. wykorzystać dwie godziny z instruktorem, a potem próbować swoich sił na łatwiejszych z tras w ośrodku.


W Beskid Sport Arena najważniejsza jest dobra atmosfera!


W dobrej szkole narciarskiej pracują nie tylko doświadczeni i odpowiednio wyszkoleni instruktorzy, ale przede wszystkim tacy, którzy mają odpowiednie podejście i potrafią nauczyć każdego jazdy na nartach. Tu ważna jest atmosfera i cierpliwość oraz właściwe motywowanie do pokonywania coraz większych odległości. Taki ośrodek narciarski warto wybrać, zwłaszcza dla młodszych dzieci i osób, które potrzebują kameralnej otoczki, by uwierzyć we własne siły i możliwości. Jak to wygląda w praktyce? Dużo śmiechu, dobrej zabawy i cenne wskazówki, które od samego początku pozwalają unikać poważnych błędów i groźnych upadków. To wszystko razem zapewnia, że trening już w pierwszych godzinach przynosi zamierzone rezultaty.


Lokalna wypożyczalnia sprzętu zimowego - dostępna też w BSA!


Taki standard jest mile oceniany szczególnie przez kursantów narciarskich szkółek. Dobrej jakości narty dostępne są w przystępnych cenach, a dzięki temu nie ma konieczności zakupywania własnego sprzętu. To pozwala sprawdzić się na narciarskich stokach i decyzję o własnym sprzęcie odłożyć na dalszą przyszłość.

Lokalna wypożyczalnia sprzętu zimowego w BSA jest świetnie zaopatrzona i oferuje narty czy deski snowboardowe zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Sprawdzone, serwisowane i sprawne technicznie narty nadają się zarówno do nauki jak i szusowania po bardziej zaawansowanych i trudniejszych trasach. Sprzęt można wypożyczyć nawet tylko na dwie godziny albo na cały urlop. Dzięki temu, że ceny są wyszczególnione dla poszczególnych akcesoriów, można również tylko wypożyczyć np. kask, buty czy tylko kijki, bez konieczności opłaty za cały komplet.